Нормативна база

Electronic Khortytska National Academy Institutional Repository

Ласкаво просимо до Електронного архіву комунального закладу вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради! Електронний архів Хортицької національної академії наповнюється наступними матеріалами: наукові публікації працівників та студентів, статті з наукових журналів, навчально-методичні розробки.

Наукові публікації студентів розміщуються за умови наявності рекомендації наукового керівника.

Положення про Інституційний репозитарій

Про Репозітарій

Як розмістити матеріал до репозитарію

Репозитарій Хортицької національної академії

Electronic Khortytska National Academy Institutional Repository – Електронний архів комунального закладу вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ до наукових досліджень професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів академії.
Electronic Khortytska National Academy Institutional Repository – ресурс відкритого доступу, розміщений на сервері академії в мережі Інтернет і доступний з будь-якого місця і у будь-який час.

МЕТА

• Забезпечення накопичення, систематизації та зберігання в електронному вигляді інтелектуальних продуктів академічної спільноти.
• Сприяння поширенню цих матеріалів у світовому науково-освітньому просторі.
• Шляхом створення, збереження та надання вільного доступу до наукової інформації, досліджень академії українській та світовій науковій спільноті сприяти розвитку науки та освіти України та світу.
• Спонукати українську інформаційну, наукову та освітню спільноту до активних дій та кооперації в напрямку вільного поширення (доступу) до наукових інформаційних ресурсів університетів, задля соціальної трансформації ролі науки у сучасному суспільстві.

ЗАВДАННЯ

• Створення організаційної, технічної, інформаційної інфраструктури інституційного репозитарію (електронного архіву) Хортицької національної академії для розвитку та поширення наукових публікацій у відкритому доступі, збільшення впливу наукових досліджень Академії шляхом забезпечення вільного доступу та розширення аудиторії їх користувачів (науковців, студентів, викладачів, інформаційних працівників України та світу);
• Накопичення, збереження, розповсюдження та забезпечення довготривалого, постійного та надійного доступу до наукових досліджень професорсько-викладацького складу, співробітників і студентів, аспірантів та докторантів Академії;
• Забезпечення середовища, що дозволяє науковим підрозділам Хортицької національної академії, аспірантам, докторантам, співробітникам та студентам легко розміщувати наукові дослідження в електронній формі у організований архів і стимулювати та забезпечувати відкритий доступ до їх наукових досліджень.

ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ РОЗМІЩЕННЯ МАТЕРІАЛІВ

• Робота повинна мати науковий, освітній чи дослідницький характер (детальніше дивись – Політика щодо змісту).
• Робота мусить бути повністю або частково створена чи фінансована Академією, будь-яким його підрозділом, аспірантами, докторантами, співробітниками чи студентами.
• Депозиторами можуть бути науковці та співробітники Хортицької національної академії, особи, офіційно не зареєстровані як співробітники Академії, якщо вони є співавторами академічних авторів чи тісно пов’язані з Академією, наприклад, заслужені професори, особи, що мають почесні посади в Академії, студенти (за рекомендацією викладачів), аспіранти, докторанти чи випускники університету (детальніше дивись – Політика щодо розміщення, депозиторів, якості та авторського права).
• Розміщувати власні робити в репозітарії можуть користувачі (детальніше дивитись – Інструкція користувача).
• Робота може бути розміщена в Репозітарії координатором (співробітником бібліотеки), за дорученням автора (детальніше дивитись – Політика щодо розміщення, депозиторів, якості та авторського права).
• Розміщення матеріалів в Репозітарії вимагає заповнення основного набору полів метаданих (описової інформації). Детальніше дивись – Політика щодо метаданих.
• Для кращого забезпечення довготермінового зберігання роботу має бути подано у цифровій формі в одному із форматів, рекомендованих у Політиці щодо форматів.
• Копії матеріалів, що розміщені в Репозітарії, можуть бути відтворені, представлені чи передані третій стороні і збережені в базах даних в будь-якому форматі та на будь-якому носію з некомерційною метою без попереднього узгодження (детальніше дивись – Політика щодо колекції та даних).

Консультанти:

Галієва Ольга Михайлівна

методист науково-методичного відділу Хортицької національної академії

galieva@khnnra.edu.ua

+38(061) 283-20-01

Кудінова Маргарита Сергіївна

методист науково-методичного відділу Хортицької національної академії

margaritakudinova@khnnra.edu.ua

+38(061) 283-20-01

Сташук Ольга Олександрівна

методист науково-методичного відділу Хортицької національної академії

stashuk@khnnra.edu.ua

+38(061) 283-20-01

Контактна інформація

69017, м. Запоріжжя, вулиця Наукового містечка, 59

+38(061) 283-20-01

Ми у соціальному просторі

Слідкуйте за нами через соціальні мережі та будьте в курсі останніх новин:

Авторські права

У разі використання матеріалів із сайту посилання на ресурс обов’язкове!

© 2023 Комунальний заклад вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради. Усi права захищенi.
При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Design & Develop with khnnra