Особливості оперативної пам’яті у дітей молодшого шкільного віку
з інтелектуальним порушенням
Виконала студентка групи СО-4
Спеціальності 016 Спеціальна освіта
Кучеренко Богдана Петрівна
Керівник: Бесараб А. О.
Рецензент: Облєс 1.1.
Нормоконтроль:Клочкова Ю.В.
Title
Особливості оперативної пам’яті у дітей молодшого шкільного віку з інтелектуальним порушенням
Бакалаврська робота: 39 с., 4 табл., 1 рис.,51 джерело, 5 додатків.
Об’єкт дослідження: оперативна пам'ять молодших школярів з інтелектуальним порушенням.
Мета роботи: теоретично обґрунтувати та емпірично дослідити особливості оперативної пам’яті молодших школярів з інтелектуальним порушенням, розробити методичні рекомендації для батьків з розвитку пам’яті в дітей цієї категорії.
Методи дослідження: теоретичні (аналіз, синтез, узагальнення, порівняння); емпіричні (спостереження, експеримент, аналіз оперативної пам’яті дітей); статистичні (кількісна та якісна обробка даних).
Останніми роками значно зросла кількість дітей з інтелектуальним порушенням. Для цих дітей характерна значна неоднорідність порушених і збережених ланок психічної діяльності, а також яскраво виражена нерівномірність формування різних сторін психічної діяльності.
Як показують численні клінічні та психолого-педагогічні дослідження, значне місце в структурі дефекту розумової діяльності при цьому порушенні розвитку посідають порушення пам’яті.
Навчання дітей з порушенням інтелекту більшою мірою спирається на процеси пам'яті, які забезпечують їм одержання нових відомостей, дають можливість опановувати різні галузі знань. Пам'ять полягає у фіксації, збереженні і подальшому впізнаванні або відтворенні того, що було в людини в минулому досвіді. Процеси пам'яті дітей з порушенням інтелекту мають багато особливостей, що й зумовлює виникнення певних проблему у навчанні таких дітей.
Видавець:
Комунальний заклад вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради Факультет реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Кафедра спеціальної педагогіки та спеціальної психології
Ключові слова:
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ПОРУШЕННЯ, ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ, МОЛОДШИЙ ШКІЛЬНИЙ ВІК