Об’єкт дослідження: петриківський розпис, його утилітарна функція відповідно до сучасних тенденції розвитку етнічних мотивів.
Мета роботи: створення композиції авторського декоративного розпису для текстильних виробів та можливість подальшого використання його елементів у декорі різноманітних виробів та аксесуарів.
Методи дослідження: аналітичні; узагальнюючі; практичні.
З розвитком промислової індустрії та прогресу сучасних підприємств вироби, зроблені руками народного майстра, втрачають свою популярність внаслідок того, що сучасні технології дозволяють використовувати етнічні мотиви у більшому обсязі, наприклад: у поліграфії, виготовлені текстилю, посуді та в інших виробах побуту. Тому на сьогодні декоративно-прикладне мистецтво, розглядається як важлива художня цінність, що виконує численні функції: пізнавальну, комунікаційну, естетичну та історичну. Сучасні версії ручного декоративного розпису, спираються на традиційні напрямки, які
підкріплені новими технологіями. Отже, предметом бакалаврської роботи є розробка «Етносерії текстильних виробів за мотивами петриківського розпису». Розробка включає виконання ескізів авторського розпису з використанням петриківських отивів, створення текстильних сумок сучасної класичної форми з використанням натуральних тканин. Серія текстильних сумок розкриває образ сучасної ділової жінки, яка віддає перевагу натуральним матеріалам, що вказує на зв’язок жінки з природним джерелом і додає їй жіночності.
Title
Етносерія текстильних виробів за мотивами петриківського розпису
Кузьменко, І. С. Етносерія текстильних виробів за мотивами петриківського розпису : бакалаврська робота : 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація / Ірина Сергіївна Кузьменко ; наук. керівник Наталія Володимирівна Дерев’янко. – Запоріжжя, 2020.
Видавець:
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ «ХОРТИЦЬКА НАЦІОНАЛЬНА НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНА АКАДЕМІЯ» ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ Факультет мистецтва та дизайну
Ключові слова:
ДЕКОРАТИВНЕ-ПРИКЛАДНЕ МИСТЕЦТВО, ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС, ЕТНОСЕРІЯ, ТЕКСТИЛЬНІ ВИРОБИ, РОЗПИС ПО ТКАНИНІ