Потреба у систематичних дослідженнях ринку лікувально-реабілітаційного та оздоровчого туризму викликана низкою значущих для соціально- економічного розвитку країн факторів, зокрема: ця сфера діяльності, разом з медициною, вирішує проблеми забезпечення здоров’я населення, створення умов для зростання продуктивності праці, що, у свою чергу, є умовою зростання добробуту як громадян, так і держави; його функціонування здійснюється за рахунок залучення багатьох інших галузей економіки, а, значить впливає на масштаби їх діяльності. В ході цих процесів об’єктивно відбуваються еволюційні зміни розвитку самого ринку лікувально-реабілітаційного та оздоровчого туризму як на національному, так і на міжнародному рівнях. Дослідження тенденцій, напрямів (трендів) функціонування цього виду туризму на кожному етапі його розвитку дає розуміння дії сприятливих чи несприятливих умов, формування раціональних програм діяльності суб’єктів господарювання у цій сфері. Здійснення емпіричного аналізу на кожному етапі розвитку ринку лікувально-реабілітаційного та оздоровчого туризму необхідне для наукового усвідомлення відповідних йому соціально-економічних процесів для обґрунтування практичних програм, заходів щодо досягнення ефективних результатів та перспектив діяльності учасників цього ринку.
Куреда, Н. М. Тренди розвитку лікувально-оздоровчого туризму / Н. М. Куреда // Розвиток туристичних трендів: практика країн світу та України : монографія / під ред. докт. екон. наук, доц. Ю. О. Юхновської. – Запоріжжя : Вид- во Хортицької національної академії, 2023. – С. 163–198.
Видавець:
КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради
Ключові слова:
ринок лікувально-оздоровчого туризму, медичний туризм, SPA, WELLNESS, тренди, факторами розвитку, лікувальні та оздоровчі ресурси, курорти, глобалізація, комерціалізація
Куреда Н.М. Тренди розвитку лікувально-оздоровчого туризму – Nina Kureda