Опис
У статті розглядаються сутність, система, завдання, напрями, зміст та форми організації науково-методичної роботи студентів у закладі вищої освіти за спеціальністю «Фізична культура і спорт». Заклади вищої освіти являють собою ідеальне місце зустрічі викладачів, які прагнуть поділитися своїми знаннями й розвинути їх у дослідженнях, і студентів, які мають право, можливість і бажання розвивати свої знання. Уміння і навички наукової, методичної та дослідницької діяльності безцінні для майбутнього фахівця з фізичної культури і спорту та складають одну із ключових складових його професійного успіху. Більшою мірою це стосується спортивно-педагогічної діяльності, яка за своєю сутністю, неповторністю ситуації, динамічністю й емоційністю студентського життя, розмаїттям характерів і запитів дітей різного віку потребує педагога-тренера, здатного вибудувати для кожного з них найбільш ефективну траєкторію навчання і особистісного розвитку, спроможного вести своїх учнів і разом з ними долати нескінченний шлях пізнання і дослідження світу. Саме тому науково-методична робота студентів у закладах вищої освіти є предметом зацікавленої уваги всього викладацького колективу, і питанням її організації, системного залучення кожного студента на всіх етапах його навчання до такої роботи в різних її формах – індивідуальній і колективній, аудиторній і позааудиторній, обов’язковій і добровільній, яким приділяється особливе значення.
У статті розглядаються та аналізуються усні та письмові роботи, які стосуються як мето- дичної, так і наукової діяльності студентів: це різноманітні реферати, доповіді, контрольні, курсові, дипломні чи випускні кваліфікаційні роботи, а також робота студентів при підготовці до наукових
конференцій, написанні ними тез та наукових статей.
На сьогодні у закладах вищої освіти спостерігається тенденція щодо зменшення інтересу сту-
дентів до такої роботи. Відсторонення студентів від науково-методичної роботи викладачі намагалися зупинити різними способами. На загострення цієї проблеми практика відреагувала так званими формами, які мають головною метою пробудження і підтримання інтересу студентів до навчальної праці, а також розподілом студентів за їх інтересами та можливостями. Реформа вищої освіти має на меті, окрім всього іншого, й розширення самостійної діяльності студентів, у зв’язку з чим ця стаття видається нам актуальною.