Description
Мета роботи: вивчити співвідношення між клінічними проявами хропіння та синдромом обструктивного апное сну (СОАС) та функціональними характеристиками верхніх дихальних шляхів (ВДШ).
Матеріали та методи: Протягом 2021-2022 років 20 пацієнтам з хропінням та СОАС проведена сліп-ендоскопія. Дані сліп-ендоскопії оцінювалися за системами NOHL та VOTE.
Результати: За системою VOTE обструкція на рівні м'якого піднебіння відзначалася у 15 пацієнтів, причому у 3 хворих вона була тотальною. На рівні м'якого піднебіння було виявлено переднезаднє (n=10), концентричне (n=3), бічне (n=3) звуження (за формою). На рівні кореня язика у 15 хворих обструкція була відсутня, у 1 спостерігалася тотальна, у 4 – часткова. У 15 пацієнтів рівень надгортанника залишався інтактним, у 1 відзначалася тотальна обструкція, у 4 – часткова.
Висновки: Відзначено співвідношення ступеня тяжкості СОАС із рівнем та формою звуження. Для СОАС легкого ступеня найхарактерніше ізольоване переднезаднє звуження лише на рівні м'якого піднебіння. При СОАС середнього ступеня найчастіше зустрічається комбінація переднезадньої обструкції лише на рівні м'якого піднебіння і часткової лише на рівні кореня язика. Концентричне звуження лише на рівні м'якого піднебіння і тотальне лише на рівні кореня язика притаманно СОАС важкого ступеня.