Опис
Запорукою гармонічного розвитку суспільства та держави є формування цілісної системи правових норм, що здатні регулювати важливі сфери людського життя, однією з яких є молодіжна сфера. Основним носієм інноваційного потенці¬алу країни, її еволюції та соціально-економічного перетворення є молодь, саме тому інтенсивний розвиток і продуктивне використання цього потенціалу беззаперечно надає стратегічні переваги та інтенсифікує темп розвитку країні.
Сьогодні в більшості розвинених країн світу спостерігається цілковите усвідомлення пріоритетності виховання дітей і молоді, а також важливості створення якомога сприятливих умов для розвитку та самореалізації юнацтва.
У статті автор розглядає специфіку ведення державної молодіжної політики Німеччини, Франції, Швеції, Велико¬британії та США, що має як спільні, так і значно відмінні риси в питаннях молодіжної політики й форм участі молоді в громадському житті, способів взаємодії з державним апаратом. На основі аналізу основних моделей здійснення державної молодіжної політики в провідних країнах світу автор виділяє специфічні прийоми, використання яких може значно підвищити рівень співпраці представників молоді та державного апарату, а також матиме вплив на формування самодостатнього, реального громадянського суспільства за рахунок створення сприятливих умов для гармонійного розвитку й виховання в молодого покоління відчуття відповідальності, самостійності та захищеності.
Крім цього, розглядається питання розвитку молодіжної політики для юнацтва, що не підпадає під категорії груп ризику. Однією з нагальних проблем у країні є еміграція молодих людей і втрата країною реального інтелектуаль¬ного й робочого потенціалу. До того ж це призводить до поступового збільшення кількості населення пенсійного віку, що негативно впливає на економічний розвиток країни. Тому автором запропоновано шляхи вдосконалення та розроблення молодіжних програм, що допомагають пристосуватися до постійних вікових і соціальних змін «зви¬чайним» молодим людям, які також стикаються з проблемами адаптації до навколишнього мінливого середовища.