Стаття присвячена проблемі взаємодії вихователя і логопеда в умовах дитячого навчального закладу. Розкриваються основні вимоги та завдання щодо корекції мовлення дітей з ФФНМ. Висвітлюються основні аспекти взаємодії спеціалістів задля покращення мовлення дитини. З одного боку, це оптимальна «логопедізація» занять, що проводяться вихователем протягом дня, з іншого - насичення логопедичних занять загальнорозвиваючим матеріалом, їх «психологізація». У статті наводяться результати впровадженої методики щодо спільної корекції вихователя та логопеда та описуються умови, яких потрібно дотримуватись, аби отримати позитивний результат.
Назва
ОСОБЛИВОСТІ МОВЛЕННЄВОЇ КОРЕКЦІЇ ЛОГОПЕДА ТА ВИХОВАТЕЛЯ ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ФФНМ В УМОВАХ ДНЗ
1. Бачина О.В. Взаимодействие логопеда и семьи ребенка с недостатками речи. Москва: Сфера. - 2009. - 64 с.
2. Лизунова Л.Р. Организация единого образовательного пространства для детей с нарушениями речевого развития в условиях ДОУ: Программно-методическое пособие. Пермь: Издательство «ОТ и ДО», 2010. - 114 с.
3. Логопедія: підручник / Шеремет М.К. та ін. Київ: Видавничий Дім «Слово», 2015. - 376 с.
4. Соботович Є.Ф. Порушення мовного розвитку в дітей та шляхи їх корекції: навчально-методичний посібник Київ: ІОДО, 1995. - 204 с.
Видавець:
Науковий журнал «Молодий вчений», 2019
Ключові слова:
виховання, дошкільний навчальний заклад (ДНЗ), мовленнєва корекція, логопедична корекція, фонетико-фонематичне недорозвинення мовлення (ФФНМ)