У статті подано поширеність і характеристику порушень м’язів у шийному відділі в новонароджених і дітей грудного віку. Незалежно від клінічних проявів ця патологія позначається симптомом «кривошия», поширеність цієї патології відзначають у 12,5-31% дітей. Розглянуто загальноприйняті рекомендації лікування кривошиї; наведено методики та прийоми масажу, комплекси лікувальної фізичної культури, фізіотерапевтичні процедури, які використовували в основній і групі порівняння. Діти основної групи додатково займалися в басейні 3 рази на тиждень по 10—15 хвилин і виконували спеціальні вправи; заняття доповнювали кінезотерапією на фізіотерапевтичному м’ячі.
У статті подано комплекси вправ; проаналізовано результати дослідження, яке показало, що оцінка рефлексів і дані зовнішнього огляду дітей в обох групах покращилися, проте в основній групі вони статистично достовірно вище. Різниця в повороті голови у фронтальній площині між основною і групою порівняння становила два градуси, вкорочення грудинно-ключично-соскоподібного м’яза - 1 см; покращився кут нахилу голови у фронтальній площині на два градуси.
Назва
ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ ГРУДНОГО ВІКУ З КРИВОШИЄЮ
1. Губерт К. Д. Гимнастика и массаж в раннем воздаете / К. Д. Губерт, М. Г. Рысс. - Санкт-Петербург: Оникс, 2010. - 456 с.
2. Губин А. В. Острая кривошея удетей/А. В. Губин. Санкт-Петербург: Н-Л., 2010. - 147 с.
3. ДжураевА. М. Педиатрия: Программа для диагностики и выбора лечения при врожденных и приобретенных кривошиях/ А. М Джураев. - Москва : Медицина, 2003. - 251 с.
4. Зацепин С. Т. Сведения об особенностях клиники, діагностики, динамики развития и лечения врожденной мышечной кривошеи у новорожденных / С. Т. Зацепин. - Москва : Наука, 2007. - 342 с.