Home > Collections > Наукові тексти > CASE-STUDY як засіб формування професійно- мовленнєвої компетентності майбутніх соціальних працівників (на заняттях з іноземної мови за професійним спрямуванням)
CASE-STUDY як засіб формування професійно- мовленнєвої компетентності майбутніх соціальних працівників (на заняттях з іноземної мови за професійним спрямуванням)
Стаття присвячена одному з найбільш актуальних і дієвих методів вивчення іноземної мови за професійним спрямуванням, а саме методу case-study. Аналіз останніх наукових досліджень і публікацій, присвячених цьому питанню, показав, що методика впровадження методу до процесу навчання у ВНЗ недостатньо вивчена, що спричиняє певні труднощі для викладачів під час застосуванння його на практичних заняттях. В процесі викладу основного матеріалу дослідження, автор статті розкриває сутність таких понять, як метод case-study, професійна діяльність, діалогічна взаємодія, вивчення іноземних мов, комунікація.
В статті розглянуто особливості застосування методу кейсів на заняттях з іноземної мови, етапи роботи над кейсами та висвітлено специфку впливу даного методу на підвищення ефективності навчального процесу вцілому. На прикладі студентів 3 курсу спеціальності «Соціальна робота» Хортицької національної академії проаналізовано значне підвищення рівня засвоєння лексичних одиниць і конструкцій професійно-орієнтованого циклу мовної підготовки під час вивчення тем з використанням case-аналізу. Висвітлюється питання підвищення мотивації до вивчення мови шляхом організації міжпредметної взаємодії з дисциплінами фахового циклу, подолання мовного бар’єру і вдосконалення навичок з усіх видів мовленєвої діяльності. Автор статті підкреслює провідну роль викладача в процесі організації роботи з кейсами, а також надзвичайну важливість грунтовної підготовки до занять. Однією з проблем виступає складність пошуку і підбору ситуацій професійного спілкування відповідно до спеціальності студентів і рівня їх мовної підготовки. Стаття розкриває переваги залучення методу case-study до вивчення іноземної мови за професійним спрямуванням і, в той же час, наголошує на необхідності їх поєднання з традиційними методами навчання для підвищення результативності колективної і групової взаємодії здобувачів освіти. Автор пропонує до уваги методичні рекомендації викладачам для вдосконалення процесу роботи з кейсами, органічної їх інтеграції до навчальних програм ВНЗ.
Підкреслюється зміна характеру взаємодії між студентом і викладачем, а також зміщення ролі останнього до модератора навчального процесу, а не безпосереднього його учасника.
Назва
CASE-STUDY як засіб формування професійно- мовленнєвої компетентності майбутніх соціальних працівників (на заняттях з іноземної мови за професійним спрямуванням)
Сімічева, Ю. М. CASE-STUDY як засіб формування професійно- мовленнєвої компетентності майбутніх соціальних працівників (на заняттях з іноземної мови за професійним спрямуванням) / Ю. М. Сімічева // Інноваційна педагогіка.— 2023.— Т. 2. - Вип. 65. — С. 28—34.
Видавець:
Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій
Ключові слова:
метод case-study, професійна діяльність, діалогічна взаємодія, вивчення іноземних мов, комунікація
Сімічева Ю.М.CASE-STUDY як засіб формування професійно- мовленнєвої компетентності майбутніх соціальних працівників